OKOLICA

1. Szlaki rowerowe

W okolicach naszej nadmorskiej miejscowości Grzybowo, znajdują się liczne atrakcje i przepiękne tereny, przez które prowadzą ścieżki rowerowe.
Ścieżka rowerowa wokół jeziora Resko Przymorskie:
Trasa ta prowadzi wokół jeziora Resko Przymorskie i ma łączną długość 52km. Ma ona siedem przystanków w siedmiu miejscowościach i rowerem można ją pokonać w ok. 5,5 h.
Początek trasy rozpoczyna się w Kołobrzegu, przy ul. Solnej i prowadzi przez Grzybowo, Karcino, Trzebusz, Mrzeżyno, Dźwirzyno i ponownie przez nadmorską część Grzybowa, w kierunku Kołobrzegu, gdzie po 52 km przy ul. Zygmuntowskiej kończy się szlak rowerowy.

Ścieżka rowerowa – Szlak bocianich gniazd.
Ta trasa rowerowa ma długość 27,5 km i prowadzi przez dziewięć miejscowości i przystanków, a można ją pokonać w ok. 3,5 h.
Swój początek również ma w Kołobrzegu, przy ul. Jedności Narodowej i Arciszewskiego. Prowadzi ona przez Park Nadmorski w kierunku Grzybowa, a następnie Dźwirzyna i wzdłuż jeziora Resko przymorskie jedziemy do Karcina, Sarbii, Drzonowa, Nowogardku i następnie w Głowaczewie kierujemy się do Dźwirzyna,. Grzybowa i Kołobrzegu, gdzie kończy się Szlak Bocianich Gniazd.

Nadmorska trasa rowerowa.
Jest to trasa o długości łącznej 49 km z siedmioma przystankami, którą można pokonać w ok. 5 h.
Jazdę rozpoczynamy z Dźwirzyna przez Grzybowo, Kołobrzeg, Podczele, Bagicz, Sianożęty, Ustronie Morskie, Wieniatowo, przez miejscowość Pleśna, aż do Gąsek. Powrót tą samą trasą do Kołobrzegu.

Przyrodniczo-historyczna trasa rowerowa – Ku Słońcu.
Długość tej trasy wynosi ok. 40 km, a jej czas przejazdu ok. 4 h. Prowadzi ona przez nawierzchnię asfaltową, gruntową i betonową i została zrealizowana przy pomocy środków z Unii Europejskiej
Trasa ta swój bieg rozpoczyna w Kołobrzegu przy ul. Zachodniej, skąd dojeżdżamy do pasa nadmorskiego i wzdłuż morza jedziemy przez Grzybowo, Dźwirzyno, a następnie przy jeziorze Resko Przymorskie kierujemy się w stronę Karcina, Sarbii i jedziemy dalej przez Drzonowo, Nowogardek, Nowy Borek, Stary Borek i trasę kończymy w miejscowości Grzybowo przy ul. Nadmorskiej.

Przez naszą miejscowość Grzybowo przebiega również Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R – 10, mierzący 8539 km i łączący Polskę, Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Rosję, Estonię, Łotwę i Litwę. Odcinek szlaku na terenie Polski biegnie przez północne województwa naszego kraju, a jego długość to 588 km.

2. Boisko Orlik Grzybowo

W dniu 13 grudnia 2008 roku odbyło się uroczyste otwarcie „ORLIKA” w Grzybowie. Obiekt sportowo-rekreacyjny składa się z boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego /siatkówka, koszykówka /, a także dużego placu zabaw dla dzieci oraz budynku sanitarno-sportowego.. Obiekt ten powstał w ramach programu ORLIK 2012 . Został on przekazany do użytkowania mieszkańcom naszej miejscowości Grzybowo, mieszkańcom całej gminy oraz przybyłym do Grzybowa i okolicznych miejscowości wczasowiczom. Poza boiskami oraz placem zabaw, zainstalowano również wiele przyrządów, pozwalających podnieść swoja tężyznę i wytrzymałość fizyczną, czyli tzw. Siłownię na wolnym powietrzu.
Teren obiektu jest ogrodzony, oświetlony i czynny codziennie w godz. 10:00 – 20:00. W sezonie letnim do 22:00.

Latarnia morska w Kołobrzegu
Latarnia Morska w Kołobrzegu to budowla powojenna, która stoi na miejscu dawnych zabudowań fortecznych. Mierzy aż 26 metrów i jest jedną z popularnych atrakcji miasta. Latarnia jest udostępniona zwiedzającym.

Molo, promenada nadmorska, port pasażerski
Kołobrzeskie molo o długości 220 metrów oraz promenada nadmorska to najlepsze miejsce na spacery i podziwianie piękna Bałtyku o każdej porze roku. Na turystów oczekuje także port pasażerski oferujący rejsy turystyczne m.in. na Bornholm.

Marina – Port Jachtowy
W samym centrum Kołobrzegu, a dokładnie na wyspie Solnej i niedaleko zabytkowego fortu znajduje się nowoczesna marina. Jej dwa baseny mogą pomieścić razem do 50 jachtów. To najlepsze miejsce dla miłośników żeglarstwa morskiego i jachtingu.

Starówka ze wspaniałą zabudową
Zabytki Kołobrzegu zachwycą każdego – unikatowa średniowieczna zabudowa, w tym piękna bazylika mariacka oraz ratusz miejski najbardziej przyciągają wzrok. Kołobrzeg jest wpisany na listę Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Bazylika kołobrzeska
Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu sięga swoją historią aż wieku XIV. To monumentalna budowla w stylu gotyckim, we wnętrzu której można podziwiać liczne zabytki sztuki sakralnej.

Prom na Bornholm
Od kwietnia aż do października z Kołobrzegu regularnie kursuje port na Bornholm. Turystyczne rejsy pasażerskie to doskonałą okazja, aby zobaczyć tę duńską wyspę z jej pięknymi widokami. Na promie czekają restauracje i sklepiki.

Muzeum okrętów
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu posiada bogaty zbiór militariów, które sięgają aż do czasów średniowiecza. W jego zbiorach znajduje się też okręt patrolowy ORP Fala, który udostępniony jest dla zwiedzających.

Nordic Walking
Nordic Walking to doskonały pomysł dla każdego na spędzenie aktywnie czasu podczas wycieczki do Kołobrzegu. Wspaniałe widoki w bogatych w przyrodę okolicach będą towarzyszyły podczas energicznych spacerów.

Rejsy morskie statkiem
Rejsy morskie statkiem to świetny pomysł, aby na stylizowanym statku poczuć się jak prawdziwy marynarz – to doskonała atrakcja dla dzieci! Rejsy dostępne są przez okres wakacji. Statek cumuje przy latarni morskiej w Kołobrzegu.